SON VİRAJA DOĞRU VELİ TOPLANTISI

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Ahmet Erkal Destek Eğitim Kurs Merkezinde üniversiteye hazırlık aşamasında ücretsiz eğitim alan öğrencilerin velileri ile toplantıda bir araya geldi.
Belediye Başkanı Topaloğlu'nun yanı sıra Kemer Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Mehmet Derya Baytekin, Ahmet Erkal Destek Eğitim Kurs Merkezi Müdürü Suat Göv, Başkan Topaloğlu'nun eşi Fikriye Topaloğlu'nun da katıldığı toplantı, Kemer Belediyesi Kültür Salonunda düzenlenirken, aileler toplantıya büyük ilgi gösterdi.
Kurs merkezi müdürü Göv, veli toplantısında öğrencilerin gireceği sınav sistemi, sınav kaygıları ve nedenleri, ailelerin öğrenciler üzerindeki etkisi, çevre ve arkadaşlık etkisi, öğrencilerin yürüdükleri yolda nelerle karşı karşıya kaldıkları gibi konularla ilgili sunum gerçekleştirdi.
Toplantı öncesi aileler ile tek tek ilgilenen ve sohbet eden Başkan Topaloğlu, ailelere bir eksiklerinin olup olmadığını sordu.
Öğretmenler toplantı sonrası aileler ile bir araya gelirken öğrencilerin durumları hakkında bilgiler verdi.
Başkan Topaloğlu, yaptığı açıklamada, ‘Eğitim varsa gelecek var' sloganıyla hareket ettiklerini belirterek, öğrencilere yapılan yatırımlara devam ettiklerini söyledi.
Kurs merkezinde üniversiteye ücretsiz hazırlanan 300 öğrenci olduğunu ifade eden Topaloğlu, “Bugün kurs merkezimizdeki öğrencilerin velileri ile bir araya geldik. Öğretmenlerimizle istişarelerde bulunduk. Velilere gerekli bilgilendirmeler yapıldı. Eğitime katkımız olduğu için mutluyuz.” dedi.
- Ana sınıfından üniversiteye kadar tüm çocuklar Kemer Belediyesine emanet
Kemer Belediyesi olarak ana sınıfından üniversiteye kadar olan tüm öğrencilere destek olduklarını anlatan Topaloğlu, şunları kaydetti:
“Gelecek seneki eğitim ve öğretim yılı için ana sınıfından 8'nci sınıfa kadar okuyan tüm öğrencilerimizin kırtasiye malzemelerini hazırladık. Geçen sene bin 500 lise öğrencisinin ücretsiz taşınması sağladık. 2022-2023 yılı için bu sayı bin 860 oldu. Kurs merkezimizde 300'den fazla öğrenci olursa öğretmen takviyesi yapacağız. Üniversiteye giden öğrencilerimize her ay 500 lira burs veriyorduk. Seneye bu bursu 600 lira yapacağız. Öğretmenlerimize ve velilerimize çok teşekkür ediyorum.”
- Ücretsiz servis imkanından çok memnunuz
Velilerden Süheyla Şanaral ise kızım ve ben çok memnunuz. Necati Topaloğlu başkanımızın bize ve eğitime verdiği destekleri takdirle karşılıyoruz. Özellikle ücretsiz servis imkanı çok iyi. Geliri az insanların bu yükten kurtulması çok iyi oldu. Başkanımıza çok teşekkür ediyorum.” dedi.
Velilerden Zeynep Altıntaş da Başkan Topaloğlu'nun eğitime ve öğrencilere çok büyük önem verdiğinin farkında olduklarını belirterek, “Biz çok memnunuz. Bize ücretsiz servis ve kurs imkanı verdi. Başkanımız bunları yapmasaydı biz aile olarak bunları yapamazdık. Çünkü imkanlarımız kısıtlı. Her şey için kendisine çok teşekkür ediyorum.” diye konuştu.
Velilerden Sevda Sünbül ise öğrencilere verdiği desteklerden dolayı Belediye Başkanı Topaloğlu'na teşekkür ettiğini dile getirdi.
Fatma Coşkun, kızının kurs merkezinde derslerinin çok iyi olduğunu belirterek, “Başkanımıza bizi dershane masraflarından kurtardığı için çok teşekkür ediyorum. İnşallah çocuklarımız hedeflerine ulaşacak. Öğretmenlerimizin de emeği çok büyük. Hepsine ayrı ayrı çok teşekkür ediyorum.” ifadelerine yer verdi.
Velilerden Hüsamettin Selçuk da şunları anlattı:
“Başkanımızın çocuklarımıza ve eğitime verdiği hizmetlerden çok memnunuz. Ben çocuğumu liseden aldım ve kurs merkezinde eğitim alması için buraya göndermeye başladım. Çocuğum kendisini burada çok geliştirdi. Ben çok memnunum.”

Bu sitede çerezler kullanılmaktadır. Sitede gezinmeye devam ederek çerezlerimizin kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi