Tarihi imzalar atıldı

Kemer'e Üniversite ve yurt binası kazandıracak olan Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu Akdeniz Üniversitesi'nde, Rektör Prof. Dr. Özlenen Özkan'la Denizcilik Fakültesi'nin protokolüne imzaları attı. Başkan Topaloğlu, “Kemer'de her şey çok güzel olacak” dedi.

“Eğitim varsa gelecek var” sloganıyla yola çıkan Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu'nun eğitime ve öğrencilere yaptığı katkılar artarak devam ediyor. Başkan Topaloğlu, Kuzdere Mahallesi'nde yapılması planlanan Denizcilik Fakültesi'nin protokolünün imzalandığının ve inşaata başlanılacağının müjdesini verdi.

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan'ı makamında ziyaret etti.

Ziyarette, Kuzdere Mahallesi 719 ada 2 parsel sayılı 11 bin 676 metrekarelik Kemer Belediyesi'ne ait taşınmaz üzerine 2 etap halinde yapılması planlanan Denizcilik Fakültesi binasının 1. etabında iki etap bölümden oluşan derslikler, öğretim üyeleri odaları, dekanlık, yemekhane, uygulama alanları, konferans salonu ve teknik mahallerden oluşan 7.620 metrekarelik inşaat protokolü imzalandı.

Öte yandan imzalanan protokole istinaden Denizlik Fakültesi'ne ait aynı parsel üzerinde 300 öğrenci kapasiteli 6000 metrekarelik alanda yurt binası da protokole bağlanmış olduğu ve inşaata başlanılacağı belirtildi.

Yapılacak olan 4 katlı Denizcilik Fakültesi'nin 4 bölümden (Lojistik, Gemi Makineleri İşletme, Denizcilik İşletmeleri ve Deniz Ulaştırma İşletme) oluşacağı kaydedildi.

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, imza töreninde yaptığı açıklamasında, Kemer'e yapılacak olan Denizcilik Fakültesi için aslen Kemerli olan AÜ Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan'a desteklerinden dolayı teşekkür ettiğini söyledi.

Kemer'e en iyi şekilde hizmet etmeye gayret gösterdiklerine işaret eden Başkan Topaloğlu, “Şahsım ve Kemer halkı adına emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Kemer'de her şey çok güzel olacak. Denizcilik Fakültesi'nin yanı sıra 300 kapasiteli yurt binasını yaptıran Swandoor Turizm Otel İşletmeciliği AŞ'ye de ayrıca teşekkür ediyorum.” dedi.

AÜ Rektörü Özkan ise Kemer'e kendisinin de bir katkısı olmasından dolayı mutluluk duyduğunu ifade etti. Özkan, “Bugün imzasını attığımız protokol bir bina yapımının ötesinde eğitime ve insana yapılan yatırımdır. Geleceğimiz için en önemli yatırım da hiç şüphesiz budur. Kazanan Kemer olacak, kazanan Kemer'de eğitim alacak, geleceğimizin teminatı öğrencilerimiz olacak. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Bu sitede çerezler kullanılmaktadır. Sitede gezinmeye devam ederek çerezlerimizin kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi