Tour Of Antalya’ya doğru

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Türkiye'nin en önemli bisiklet organizasyonları arasında yer alan Tour Of Antalya'nın koordinasyon toplantısında katıldı.

Uluslararası Bisiklet Birliği (UCI) 2024 takviminde yer alan ve bu yıl 8-11 Şubat tarihleri arasında beşincisi düzenlenecek olan 4 gün sürecek olan yol yarışının, Antalya için Vali Hulusi Şahin başkanlığında bir koordinasyon toplantısı gerçekleştirildi.

Antalya Valisi Hulusi Şahin, toplantıda yaptığı konuşmasında, “Turizmi 12 aya yaymak, Antalya'nın marka değerini artırmak açısından çok faydalı gördüğüm bu etkinlikleri çeşitlendirerek büyütmenin arayışı içindeyiz. Spor bu anlamda çok güzel bir argüman. Sportif, kültürel ve bilimsel olarak daha büyük çapta faaliyetler yapacağız. Bu etkinlikleri büyüttükçe birim etkinlikten elde ettiğimiz gelir de artıracaktır. Türkiye'nin toplam turizm hedeflerine ulaşmada kilometre taşı olacaktır. Tour of Antalya'nın hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyor, organizasyon çalışmalarında başarılar diliyorum.” dedi.

Yarışın 3. etabı Kemer'de

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu da Tour Of Antalya'nın Antalya ve ülke turizmine büyük katkı sağladığına işaret ederek, “Bu yıl yarışlara 16 ülkeden 170 sporcu katılıyor. Organizasyonun bir etabı her sene Kemerimizden geçiyor. Bisiklet sporunun en önemli yerleri arasında yer alan Kemer'de yerli ve yabancı sporcuları ağılamaktan mutluluk duyacağız. Sporcular, Kemer'in muhteşem doğasını ve tarihi yerlerinde pedal çevirecek. Organizasyonda emeği geçenlere teşekkür ederim.” dedi.

Tour of Antalya Proje Direktörü Haluk Özsevim ve ekip arkadaşları toplantıda katılımcılara, 8-11 Şubat 2024 tarihleri arasında düzenlenecek organizasyonun etapları hakkında sunum yaptı.

Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu'ndan sonra Türkiye'nin en büyük ikinci bisiklet yol yarışı unvanına sahip olan Tour Of Antalya'da, her yıl olduğu gibi bu yıl da dünyanın dört bir tarafından ünlü bisiklet takımları Antalya'da pedal çevirecek.

Her yıl farklı bir temayla dikkat çeken Tour Of Antalya bu yıl "Pedalların ritmiyle tarihi ve doğayı keşfet" temasıyla gerçekleşecek.

Bu yıl ki yarışta geçilecek etaplar ise şu şekilde:

8 Şubat Perşembe Side – Antalya 150 kilometre
9 Şubat Cuma Demre - Antalya 141 kilometre
10 Şubat Cumartesi Kemer - Tahtalı 136 kilometre
11 Şubat Pazar Antalya – Antalya 185 kilometre

Bu sitede çerezler kullanılmaktadır. Sitede gezinmeye devam ederek çerezlerimizin kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi