TRUSKAVEST BELEDİYE BAŞKAN YARDIMCISI KOTYK, KEMER BELEDİYESİNDE

Uluslararası Ukrayna Türk Derneği Başkan Yardımcısı ve Truskovest Belediye Başkanı Danışmanı Yuriy Kotyk, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu'nu ziyaret etti.

Ziyarette, Kotyk'a, Kemer Belediye meclis üyesi Hasan Ali Acar ve Kemer Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (KETOB) Temsilcisi Ayşegül Zeybek Uçar'da eşlik etti. Kemer Belediyesi'nin kardeş şehirleri arasında yer alan Ukrayna'nın kültür merkezilerinden olan Lviv'in Truskavest Belediye Başkan Yardımcısı, Yuriy Kotyk, Kemer'i çok sevdiğini dile getirerek, Kemer insanının da çok sıcakkanlı olduğunu söyledi. Türkiye-Ukrayna kardeşliğinin ve ilişkilerinin daha da ileriye taşınması için çalışmaya devam edeceklerini ifade eden Kotyk, “Geçen sene ve ondan daha önceki senelerde koyulan kardeşlik temelinin için buradayım. Kemer dışında başka şehirlerle de kardeş ilişkilere devam etmek istiyoruz. Başka şehirlerle de görüşmek, başka illere de gidip görüşmeyi planlıyoruz. Türkiye-Ukrayna ilişkilerinin, kardeşlik ilişkilerinin daha da güçlenmesini ve her zaman böyle devam etmesini arz ediyorum.” dedi. Kotyk, Başkan Necati Topaloğlu gibi insanların sayesinde Türkiye-Ukrayna ilişkilerinin güçlendiğini ve kardeşlik bağlarının artmasını sağladığını kaydetti. Kotyk, iki ülke arasında bağları güçlendirmek için çaba sarf eden Başkan Topaloğlu'na teşekkür etti. Belediye meclis üyesi Hasan Ali Acar ise daha önce Lviv'e gerçekleştirdikleri ziyarette müthiş bir misafirperverlikle karşı karşıya kaldıklarını hatırlattı. Lviv'de sağlık turizmi üzerine kapsamlı şekilde çalışıldığına dikkat çeken Acar, “Bizlerin arasındaki kardeşlik ve dostluk inşallah daha ileriye gidecek. Devamını bekliyoruz. Ziyaretleri bizi memnun etti. Kendilerine teşekkür ediyorum.” dedi. Ziyaret sonrası Başkan Topaloğlu, Kotyk'a Kemer tablosu verdi.

Bu sitede çerezler kullanılmaktadır. Sitede gezinmeye devam ederek çerezlerimizin kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi