TÜRK KADINLAR BİRLİĞİ KEMER ŞUBESİ KOOPERATİF KURMAYI PLANLIYOR

Türk Kadınlar Birliği Kemer Şubesi, Kemer Belediyesi Kültür Salonunda kooperatif ile ilgili bilgilendirme toplantısı yaptı.

Toplantıya, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, belediye meclis üyeleri Ferhan Fidan, Mustafa Bilici, Hakan Tuncer, Ramazan Kal, belediye sağlık işleri müdürü Özden Sayındaş, belediye kültür ve sosyal işler müdürü Asım Yıldırım, Türk Kadınlar Birliği Kemer Şube Başkanı Hacer Akdağ, birlik genel sekreteri Ayşegül Akbaba, Kemer İş Adamları Derneği (KEMİAD) Başkanı Rıza Sönmez, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Kemer Sorumlusu Mehmet Akbaba, projenin fikir sahibi Esra Dağıstanlı ve projeye destek veren kadınlar katıldı.

Kurulacak olan kooperatifle, kadınlar evlerinde üreterek maddi anlamda ev ekonomilerine destek olmayı amaçlıyor.

Birlik başkanı Akdağ, kurmak istedikleri kooperatif için yer tahsisi konusunda Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu'ndan destek istedi.

Kurulacak olan kooperatif sonrası kadınlar, mum, oya, örgü, sabun, yiyecek ve içecek, portakal ve limon yağı çıkarıp satarak ev ekonomilerine destek olmak için çalışacak.

Toplantıda konuşan Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, kadınların kurmayı planladığı kooperatif projesini ilk duyduğunda heyecanlandığını söyledi.

Erkek egemenliğine son vermek amacıyla güzel bir düşünce içerisine giren kadınları yürekten kutladığını ifade eden Başkan Topaloğlu, “Bu konuda Kemer Belediyesi olarak her türlü desteği vermeye hazırız. Bu işe bir yerden başlamak gerekiyor. Kadınların olmadığı bir yerde bir iş sağlıklı yürümez. Bu fikri ortaya atan ve bu işe gönül veren herkese teşekkür ediyorum. Belediye olarak sizin yanınızdayız.” diye konuştu.

Türk Kadınlar Birliği Kemer Şube Başkanı Hacer Akdağ ise birlik olarak bir yola çıktıklarını ve kooperatif kurmak istediklerini belirtti.

Pandemi öncesinde Tarım İl Müdürlüğü ve Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünde eğitim aldığını ifade eden Akdağ, “Eğitim sırasında bizden kadınları birleştirip kadınlara istihdam sağlayacak kooperatifler kurulmasında öncülük etmemiz istendi. Biz bu projenin sosyal destekçisiyiz. Herhangi bir kar amacımız yok. Bu konuda bize her zaman kapılarını açan ve destek olan kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu'na teşekkür ediyorum.” dedi.

Kooperatif ile ilgili sunumların da yapıldığı toplantıda, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü ile ilgili sosyal farkındalık videoları da gösterildi.

Bu sitede çerezler kullanılmaktadır. Sitede gezinmeye devam ederek çerezlerimizin kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi