Türkiye 117’ncisi Özdemir’den Başkan Topaloğlu’na ziyaret

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu'nun gazinodan eğitim yuvasına dönüştürdüğü Ahmet Erkal Destek Eğitim Kursu'nda ücretsiz olarak üniversiteye hazırlanan ve bu yıl 3.5 milyonu aşkın kişinin girdiği sınavda Türkiye 117'ncisi, Antalya ve Kemer birincisi olan Şevval Yağmur Öztürk, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu'nu makamında ziyaret etti.

Girdiği sınavda elde ettiği Türkiye 117'nciliği ile Belediye Başkanı Topaloğlu ve Kemer'e büyük bir gurur yaşatan Öztürk'e ziyareti sırasında Koç Üniversitesi'nde Endüstri Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Duru Serin ve Serin'in dedesi Veli Şahin de eşlik etti.

Koç Üniversitesi'nde okumak isteyen Öztürk, Başkan Topaloğlu'nun vesilesi ile tanıştığı arkadaşı Koç Üniversitesi'nde okuyan Duru Serin'e merak ettiği soruları sordu. Koç Üniversitesi hakkında Duru Serin ile fikir alışverişinde bulunan Şevval Yağmur Öztürk, Başkan Topaloğlu'nun nasihatlerini de can kulağı ile dinledi.

Başkan Topaloğlu, yaptığı açıklamada, Ahmet Erkal Destek Eğitim Kursu öğrencilerinden Şevval Yağmur Öztürk'ün Koç Üniversitesi'ni tercih edeceğini belirterek, aynı üniversitede okuyan Duru Serin ile fikir alışverişinde bulunduğunu söyledi.

Türkiye 117'ncisi olarak Kemer'e büyük bir gurur yaşatan Öztürk'ü tebrik ettiğini dile getiren Başkan Topaloğlu, “Duru kızımız dedesinin yanına Kemer'e gelmiş. Şevval kızımızla Koç Üniversitesi hakkında konuştular. Şevval kızımız Göynük Fen Lisesi'nden mezun. Üniversite sınavına belediyemize ait kursumuzda hazırlandı sınavda derece elde etti. Artık bunlar Kemer'in yüz akları. İnşallah bundan sonra çok daha iyi üniversitelerde okuyarak vatanını, milletini ve bayrağını seven gençler olacaklar. Ne kadar çok genç yetiştirirsek ülkemiz o kadar refaha kavuşur. Kendilerini tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyorum.” dedi.

Başkan Topaloğlu, ziyaret sonrası Öztürk ve Serin'e Kemer kolonyası hediye etti.

Bu sitede çerezler kullanılmaktadır. Sitede gezinmeye devam ederek çerezlerimizin kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi