Ukraynalı yetim çocuklar için etkinlik düzenlendi

Ukrayna-Rusya savaşı nedeniyle Kemer'de misafir edilen Ukraynalı yetim çocukların Kemer'de bulunmalarının 1. yıl dönümü nedeniyle etkinlik düzenlendi.

Beldibi Mahallesi'nde bulunan Larissa Hotel'de yapılan etkinliğe, Kemer Kaymakamı Hüseyin Çam, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Ukrayna Türkiye Büyükelçisi Vasyl Bodnar, Ukrayna Antalya Konsolosu Oleksandr Voronin, Kemer Belediyesi Meclis Üyesi Mustafa Tıraş, Bağımsız Devletler Topluluğu Kültür, Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (FİLİZ) Başkanı Yana Balta, Savaşsız Çocuklar Projesi Temsilcisi Yana Aras ve Ukraynalı yetim çocuklar ve davetliler katıldı.

Etkinlik kapsamında yetim çocuklar dans gösterileri sundu, mini konserler verdi. Kaymakam Çam ve Başkan Topaloğlu, bazı Ukraynalı çocuklarla sohbet etti.

Kaymakam Çam ile Başkan Topaloğlu ve beraberindekiler, Ukrayna-Rusya savaşı sırasında çekilen fotoğraflardan oluşan sergiyi de gezerek incelemelerde bulundu.

Belediye Başkanı Topaloğlu yaptığı açıklamada, Ukraynalıların Kemer'de misafir olduğunu belirterek, istedikleri zaman Kemer Belediyesi'ne ulaşabileceklerini söyledi.

Ukrayna ile Rusya arasındaki savaşın en kısa sürede bitmesini temenni ettiklerine işaret eden Başkan Topaloğlu, “Savaştan en çok etkilenen her zaman olduğu gibi yine çocuklar oluyor. Ümidimiz bu savaşın en kısa sürede bitmesi ve her iki ülkenin de normale dönmesi. Hem Ukrayna hem de Rusya bizim için çok önemli. Ülkemizin iki ülkeyle de sosyal, kültürel ve ekonomik anlamda iyi ilişkileri var. Ukrayna'dan gelen yetim çocukları Kemerimizde misafir etmekten dolayı mutluyuz. Ukraynalı yetim çocuklara destek olmaya devam edeceğiz.” dedi.

Bu sitede çerezler kullanılmaktadır. Sitede gezinmeye devam ederek çerezlerimizin kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi