Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk anılıyor

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 84'ncü yıl dönümü dolayısıyla Kemer Belediyesi Kültür Salonunda anma programı düzenlendi.

Anma programına, Kemer Kaymakamı Hüseyin Çam, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Kemer Cumhuriyet Başsavcısı Gamze Almalı, Kemer Jandarma Komutanı Ramazan Ergel, Kemer Emniyet Müdürü Harun Mere, Kemer Belediye Başkan Vekili Mustafa Tıraş, Kemer Belediye Başkan Yardımcısı Emin Gül, Kemer İlçe Milli Eğitim Müdürü Semra Bekar, gaziler ile şehit yakınları, siyasi parti temsilcileri, belediye meclis üyeleri ve muhtarlar katıldı.

Program öncesinde Kaymakam Çam, Başkan Topaloğlu ve beraberindekiler, Kemer Belediyesi Kültür Salonu fuaye alanındaki Atatürk resim sergisini gezdi.

Göynük Fen Lisesi'nin hazırladığı program, saygı duruşunda bulunulmasının ardından Şef Furkan Üstündağ'ın yönetimindeki Kemer Belediyesi Gençlik Orkestrasının seslendirdiği İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü anma programında Atatürk'ü anlatan sinevizyon gösterileri sunuldu.

Zeybek gösterisi ve Göynük Fen Lisesi öğrencilerinin hazırladığı oratoryum gösterilerinin de yapıldığı programda, ilçe genelinde yapılan Atatürk konulu resim, şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Öğrencilerin ödüllerini Kemer Kaymakamı Çam, Başkan Topaloğlu ve Kemer Cumhuriyet Başsavcısı Almalı verdi.

Program sonunda Kaymakam Çam ve Belediye Başkanı Topaloğlu, öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

Bu sitede çerezler kullanılmaktadır. Sitede gezinmeye devam ederek çerezlerimizin kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi