ULUSLARARASI TOUR OF ANTALYA YOL BİSİKLETİ YARIŞLARINA DOĞRU

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Uluslararası Bisiklet Birliği'nin (UCI) uluslararası yol bisikleti takviminde yer alan ve 4 etaptan oluşan “Tour Of Antalya Powered By Akra”nın kurumlar arası koordinasyon toplantısına katıldı.

Akra Barut Otel'de düzenlenen toplantıya, Antalya Valisi Ersin Yazıcı, Kaymakamlar, İl Jandarma Komutanı Tuğg. Yavuz Özfidan, İl Emniyet Müdürü Mehmet Murat Ulucan, Gençlik ve Spor İl Müdürü Yavuz Gürhan, İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Er, İl Sağlık Müdürü Op. Dr. İsmail Başıbüyük, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Proje Direktörü Haluk Özsevim, ana sponsor Haydar Barut ve ilgili kurum temsilcileri katıldı.

Tour of Antalya Organizasyon Direktörü Aydın Ayhan Güney, 10-13 şubat tarihleri arasında yapılan organizasyon hakkında sunum gerçekleştirdi.

Dördüncü defa düzenlenecek olan ve bu yılki ana temasının “İklim Sorunu” olarak belirlenen Tour Of Antalya'nın ilk etabı Antalya-Antalya, ikinci etap Kemer-Antalya, üçüncü etap Aspendos-Termesos, dördüncü etap Side-Antalya olarak belirlendi.

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, yaptığı açıklamada, yarışların ikinci etabının Kemer'de yapılmasından dolayı mutlu olduklarını söyledi.

Yarışların bir etabının Kemer'de olmasının ilçeye büyük katkı sağlayacağını belirten Belediye Başkanı Topaloğlu, “Kemer artık bisiklet sporu ile de adından söz ettirmeye devam ediyor. Kemer'e tanıtım anlamında büyük katkısı olacaktır. Kemer'i uluslararası arenalarda tanıtmaya devam ediyoruz. Belediye olarak bisiklet sporuna büyük önem veriyoruz. Yaptığımız projeler ve çalışmalar var. Şu anda Kemer'de 25 tane bisiklet rotası var. Bunun 5'i yol, 20'si dağ güzergahı. Bütün haritaları hazırladık. Navigasyon sistemi gibi bir sistemimiz var. Yarışların Kemer'e hayırlı olmasını diliyorum. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Yarışların ikinci etabı olan 182,6 kilometrelik Kemer-Antalya etabının 11 Şubat Cuma günü 11.30'da Cumhuriyet Meydanından başlayacağı belirtildi.

Bu sitede çerezler kullanılmaktadır. Sitede gezinmeye devam ederek çerezlerimizin kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi