YAPILAN ALT YAPI ÇALIŞMALARI ‘HAYITLIGÖL’DE’ OLUMLU SONUÇ VERDİ

Kemer Belediyesinin Çamyuva Mahallesi Sarıören ve Hayıtlıgöl mevkiinde gerçekleştirdiği dere ıslah ve kanal açma çalışmaları olumlu sonuç verdi.
Geçen sene bu bölgede meydana gelen şiddetli yağış sonrası yaşanan su ve sel baskınları sonrası Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu'nun öncülüğünde söz konusu bölgede alt ve üst yapı çalışmaları başlatılmıştı.
40 yıldan bu yana bölgede yaşanan sel ve su baskınları nedeniyle harekete geçen Kemer Belediyesi, yapılan çalışmalardan netice aldı. Kemer Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin Belediye Başkanı Topaloğlu'nun öncülüğünde özellikle Hayıtlıgöl mevkisinde yapılan dere ıslah ve kanal açma çalışmaları olumlu sonuç verdi.
Kemer Belediyesinin yaptığı çalışmalarla daha önce sel ve su baskınlarının yaşandığı bölgede şiddetli yağış sonrası büyük bir olumsuzlukla karşılaşılmazken bölge sakinleri de yapılan çalışmalardan oldukça memnun olduklarını dile getirdi.
- Birçok belediye başkanı geldi geçti ama hiç kimse Necati Topaloğlu'nun yaptığını yapmadı!
Vatandaşlardan Salih Kaygusuz, yaptığı açıklamada, geçen sene yaşanan sel baskınlarında Başkan Topaloğlu'nun bölgeye gelerek inceleme yaptığını ve mağdur olan vatandaşlara gerekli tüm yardımları yaptığını hatırlattı.
Geçen hafta meteoroloji tarafından Kemer'e kırmızı kod uyarısı verildiğini belirten Kaygusuz, “Belediye ekiplerimiz Hayıtlıgöl mevkisine hemen gelerek kanal açtı. Gerekeni yaptı. Açılan kanal sayesinde geçen sene yaşanan sel baskını bu yıl yaşanmadı. Açılan kanal güzel oldu ama kanala duvar yapılırsa daha iyi olur. Hiç olmazsa yağışlarda toprak kaymaz ve kanalı doldurmaz. Birçok belediye başkanı geldi geçti ama hiç kimse Necati Topaloğlu'nun yaptığını yapmadı. Geçen seneki afette herkesin eşyasını tamir ettirdi, evini temizletti. Kendisinden Allah razı olsun.” diye konuştu.
-Açılan kanal olmasaydı belki geçen seneki sel ve su baskınlarını yine yaşayacaktık!
Haluk Karacan ise geçen haftaki şiddetli yağış öncesi açılan kanalın bölge sakinlerini rahatlattığını kaydetti.
Başkan Topaloğlu'nun ‘yapacağım' dediği hizmetleri yaptığına dikkat çeken Karacan, şunları kaydetti:
“Açılan kanal bizi rahatlattı. Ama bazı evlerin bulunduğu kısma su yine geliyor. Gelen bu suyu aşağıdaki kanala verip devam etmesi gerekiyor. Bu da yapılırsa çok iyi olur. Açılan kanal olmasaydı belki geçen seneki sel ve su baskınlarını yine yaşayacaktık. Başkan bey dediğini yaptı. Allah razı olsun.” dedi.
Nafiz Arslantaş da Kemer Belediyesinin sel baskınlarının yaşandığı bölgede yaptığı çalışmalardan sonra herhangi bir sıkıntı yaşanmadığını dile getirdi.
Kanalın açılmasıyla sel baskınlarının önüne geçildiğini ifade eden Arslantaş, “Belediye Başkanı Necati Topaloğlu'ndan Allah razı olsun. Su artık yolda birikmiyor. Geçmişte yaptığı ve hala yapmakta olduğu hizmetlerden dolayı kendisine çok teşekkür ederim.” ifadelerini kullandı.

Bu sitede çerezler kullanılmaktadır. Sitede gezinmeye devam ederek çerezlerimizin kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi