AHMET ERKAL DESTEK EĞİTİM KURS MERKEZİ

GAZİNODAN EĞİTİM YUVASINA

Daha önce gazino olarak da faaliyet gösteren Ahmet Erkal Spor Tesisleri'ndeki bina, Belediye Başkanımız Necati Topaloğlu'nun girişimleriyle eğitim yuvasına dönüştürüldü.

Başkanımız Topaloğlu, örnek eğitim anlayışıyla Kemer halkının ve öğrencilerin gönüllerine dokunmaya devam ediyor.

Göreve geldikleri günden itibaren eğitime ve yatırıma büyük önem veren Belediye Başkanımız Necati Topaloğlu, öğrencilere ücretsiz servis, ücretsiz kırtasiye malzemesi desteğinin ardından üniversiteye hazırlanan öğrencilere de ücretsiz kurs imkanı sağladı.

Ahmet Erkal Spor Tesisleri, Ahmet Erkal Destek Eğitim Kurs Merkezi adı altında öğrencilere hizmet vermeye başladı.

Geleceğe büyük bir adım atmak isteyen öğrenciler, Belediye Başkanımız Topaloğlu ve ekibin üstün gayretleriyle eğitim yuvasına dönüştürülen merkezde deneme sınavına tabi tutuldu.

Başkanımız Topaloğlu, sınıfa girerek, sınava giren öğrencilere başarı dileklerinde bulundu.

ÇOCUKLARIN GELECEĞİNİ TEMİNAT ALTINA ALMAK BOYNUMUZUN BORCUDUR

‘Eğitim varsa gelecek var' sloganıyla hareket eden Başkanımız Topaloğlu, yaptığı açıklamasında, dün açılışın yapıldığı kurs merkezinin daha önce restoran ve gazino olarak kullanıldığını, son olarak da güreşçilere verildiğini söyledi.

Başkanımız Topaloğlu, eğitimin olmadığı yerde başarının da olmayacağının altını çizerek, “Buranın bakımını ve onarımını yaparak kurs merkezi haline getirdik. 12 derslikten oluşan bir eğitim yuvası. İçeride de deneme sınavları başlamış durumda. Şu ana kadar 151 öğrenci başvuruda bulundu. Çocuklarımızın geleceğini teminat altına almak bizim boynumuzun borcudur.” dedi.

Türkiye'de eğitimin artık paraya döndüğünü ifade eden Başkanımız Topaloğlu, parası olmayan öğrencilere sahip çıktıklarını kaydetti.

BURASI ARTIK ÖĞRENCİLERİN EVİ OLACAK

Başkanımız Topaloğlu, daha önce Göynük Belediyesi döneminde de eğitime büyük önem verdiklerini hatırlatarak, şöyle konuştu:

“Eğitime olan desteğimizi hiçbir zaman kesmeyeceğiz. Biz sürekli öğrencilerin yanında olacağız. Onlar bizim yanlarında olduğumuzu hissedecek. Huzurlu bir ülke istiyorsak eğitime ve öğrencilere destek vermek zorundayız. Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk bile Cumhuriyeti gençliğe emanet etmiş. Burası artık öğrencilerin evi olacak. Burada 12 ay boyunca eğitim olacak. Şu anda burada üniversiteye hazırlık kursları var ama 8. sınıflara da kurs vermek için çalışmalarımız devam ediyor. Kemer'de artık hiçbir öğrencinin benim param yok ben nasıl üniversiteye hazırlanacağım diye bir kaygısı olmayacak. Kurs merkezimiz Kemer'e hayırlı olsun.”

Öğrenciler ve velileri de eğitime büyük bir hizmet kazandıran Belediye Başkanımız Necati Topaloğlu'na teşekkür etti.

Kurs merkezinin içerisinde kütüphane, fizik, kimya ve biyoloji laboratuvarı, 2 Türkçe, 2 matematik, 2 fizik, 2 kimya ve coğrafya bilim dersliği, kız ve erkek tuvaletleri, engelli tuvaletleri, kantin ve çay bahçesi bulunuyor.

Bu sitede çerezler kullanılmaktadır. Sitede gezinmeye devam ederek çerezlerimizin kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi