BAŞKAN TOPALOĞLU: “2022 YILI KEMER İÇİN ALTIN YIL OLABİLİR”

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, 2022 yılı turizm sezonu öncesinde değerlendirmelerde bulundu.
Kemer'deki turizmcilerle sürekli istişarelerde bulunduklarını ifade eden Belediye Başkanı Topaloğlu, turizmcilerle toplantılar yaparak sektör hakkında fikir alışverişinde bulunduklarına değindi.
Başkan Topaloğlu, 2022 yılı turizm sezonu öncesi güzel haberler aldıklarına dikkat çekerek, erken rezervasyonlarda büyük artış olduğunu kaydetti.
Erken rezervasyonlarla ilgili turizmcilerden aldığı bilgileri de aktaran Topaloğlu, “İngiltere'den inanılmaz bir erken rezervasyon olduğunu söylediler. Hollanda ve Fransa'dan da erken rezervasyonlarla ilgili akış olduğunu, Almanya'nın biraz yavaş ilerlediğini söylediler. Rusya ve Ukrayna'yı anlatmaya gerek yok. 2022 yılı Kemer için altın yıl olabilir. 2022 yılı pandemiye rağmen çok iyi bir yıl olacaktır. Bölgemiz de yeni turizm sezonun hazır.” diye konuştu.
Limak Otelleri Koordinatörü Kaan Kaşif Kavaloğlu ise Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu'nun turizmin bütün dinamiklerini bildiğini ve Kemer turizmine büyük katkıları olduğunu söyledi.
Başkan Topaloğlu'nun turizmcinin elini rahatlatan ve turizmciye destek olan tarzı olduğunu anlatan Kavaloğlu, Kemer ‘in gelişmesi için gösterdiği çabadan dolayı kendisine teşekkür etti.
Kemer'de kış aylarında alternatif turizm üretme anlamında zorlandıklarını ancak yaz aylarında böyle bir sorunun olmadığına dikkat çeken Kavaloğlu, “Sınırlı sayıda gelen tur acenteleri Kemer'i kış aylarında satamıyor. Bu nedenle pandemi döneminde otellerin durumları biraz sıkıntılı oluyor. Çok az sayıda otel açık kalıyor. Yaz aylarında ise Kemer kendi gücüne kavuşuyor ve tercih edilen bölge oluyor. Kısa, orta ve uzun vadeli bir pazarlama politikası yapıldığında Kemer'in ciddi anlamda ön plana çıkacağına inanıyorum. Çünkü Kemer, Türkiye'nin doğal güzelliklerine sahip bir destinasyon.” ifadelerine yer verdi.

Bu sitede çerezler kullanılmaktadır. Sitede gezinmeye devam ederek çerezlerimizin kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi