BAŞKAN TOPALOĞLU’NA BURS DESTEĞİ TEŞEKKÜRÜ

Üniversite öğrencileri ve aileleri, Kemer Belediyesi tarafından kendilerine sağlanan eğitim desteğinden dolayı Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu'na teşekkür etti.

Eğitime yaptığı katkılardan ve desteklerden dolayı adından sıkça söz ettirmeye devam eden Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Kemer'de ikamet eden, son olarak üniversiteye girmeye hak kazanan ve üniversitede eğitim gören 450 öğrenciye eğitim yardımı adı altında 500 lira maddi destek sağladı.

-Eğitim varsa, gelecek var!

Anasınıfından 8. sınıfa kadar olan öğrencilerin kırtasiye malzemeleri, lise öğrencilerinin C plakalı araçlarla ücretsiz taşınması, Ahmet Erkal Destek Eğitim kurs Merkezinde üniversiteye hazırlanan öğrencilere ücretsiz kurs imkanı sağlayan Başkan Topaloğlu, son olarak Kemer'de ikamet eden ve üniversiteye giden öğrencilere eğitim yardımı adı altında 500 lira burs desteği sağladı.
Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, yaptığı açıklamada, Kemer Belediyesinin eğitime her zaman destek olduğunu ve olmaya da devam ettiğini söyledi.

“Eğitim varsa gelecek var” sloganıyla hareket ettiklerini ifade eden Başkan Topaloğlu, “Söz verdiğimiz gibi anasınıfından 8'nci sınıfa kadar eğitim alan tüm öğrencilerimizin kırtasiye malzemelerini ücretsiz veriyoruz. Lise öğrencilerimizin taşınmasını ücretsiz olarak biz karşılıyoruz. Okulların boya, badana, tamirat işleri, çevre düzenlemeleri, temizliklerini biz yapıyoruz. Ahmet Erkal Destek Eğitim Kurs Merkezinde üniversiteye hazırlanan öğrencilerimize ücretsiz eğitim veriyoruz.” dedi.

-Bölge turizmcilerine teşekkür

Topaloğlu, daha önce üniversiteye giden öğrencilere burs vermek istediklerini ancak yasaya göre uygun olmadığını hatırlatarak, şunları kaydetti:
“Daha önce iki defa mecliste karar aldık ama Sayıştay'dan geri geldi. Belediyelerin yasaya göre burs vermesi uygun değilmiş. Biz de bu konuyu bölgemizdeki turizmcilerle görüştük ve onların da desteği ile Kemer'de ikamet eden 450 öğrencimize eğitim yardımı adı altında 500 lira destek oluyoruz. Kemer'deki tüm çocuklar anasınıfından üniversiteye kadar Kemer Belediyesine emanet. Eğitimin olmadığı hiçbir yerde başarının olmayacağının bilincindeyiz ve buna göre hareket etmeye devam edeceğiz.”

-Öğrenciler ve aileleri Başkan Topaloğlu'na teşekkür mesajı yolladı

Ahmet Erkal Destek Eğitim Kurs Merkezinde ücretsiz eğitim aldıktan sonra Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Tarih Bölümünü kazanan Erkut Kurt, kendisine ve eğitime verdiği destekten dolayı Başkan Topaloğlu'na teşekkür etti.
Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Sivil Savunma İlk Yardım ve İtfaiyecilik Bölümü birinci sınıf öğrencisi Melike İrem Tekkanat'ın babası Ömer Tekkanat da kızına verdiği eğitim desteğinden dolayı Başkan Topaloğlu'na teşekkür etti.
Selçuk Süleyman Demirel Üniversitesi Mimarlık Fakültesinde okuyan Derya Selçuk'un annesi Cennet Selçuk da, eğitime çok önem veren bir belediye başkanına sahip oldukları için mutlu olduklarını kaydetti.
Eskişehir Anadolu Üniversitesinde Grafik Tasarım bölümünde okuyan Ezgi Ece Odabaş'ın annesi Cemile Lampradze ise eğitime yaptığı katkılardan dolayı Topaloğlu'na teşekkür etti.

Bu sitede çerezler kullanılmaktadır. Sitede gezinmeye devam ederek çerezlerimizin kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi