DENİZE BİR DAMLA DA SEN OL!” FARKINDALIK KONSERİ

Antalya'da yaşayan ve uzun süredir SMA Tip 1 Hastası olan Deniz Elmas'ın tedavisi için harekete geçen Antalyalılar, Antalya Valiliği'nin izni ile yaptıkları yardım kampanyalarıyla Minik Deniz'e destek olmaya çalışıyorlar.

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Kemer Belediyesi, Konyaaltı Belediyesi, KETOB (Kemer Turistik Otelciler Birliği ), MUZSAN ( Türkiye Müzisyenler ve Sanatçılar Federasyonu),TEEYAD ( Türkiye Etkinlik ve Eğlence Yatırımları Derneği), TESUD (Türkiye Emekli Subaylar Derneği) ve TAÇ Kolejleri ile birlikte “Deniz Bebek için Elele” konseri düzenledi.

Konyaaltı Kent meydanında düzenlenen konserde Orkestra Şefi Furkan Üstündağ yönetimindeki ‘Üstün Kent Orkestrası' ve ‘Antalya Gönüllüler Korosu' muhteşem bir farkındalık konseri verirken, Füsun Sovuksu ve Yusuf Deniz söyledikleri birbirinden güzel şarkılar ile geceye renk kattı.

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu da Konser öncesi alana gelerek destek çağrısında bulundu. Başkan Topaloğlu yaptığı açıklamasında “ Buradaki yapılan programın asıl amacı, SMA hastalarına bir farkındalık yaratarak, hastalığın önemini ön plana çıkarmak. Tedavisi Türkiye'de olmadığı için, tedavi için ciddi bir nakit gerekiyor. Herkes elini taşın altına koyarsa, bu iş çok daha kısa sürede çözülür. Deniz Bebek için burada topalandık ama, bu hastalık ile boğuşan birçok deniz bebek var. Hepsine Türk toplumu olarak duyarlılık göstererek yardımcı olmak zorundayız. Onlarda bizim kardeşimiz. Bizim çocuklarımızda böyle hastalığa yakalanabilir. Biz kendimiz gibi onlara yardım etmek zorundayız. İnşallah en kısa sürede tedavi için bu para toplanır ve Deniz bebek de sağlığına kavuşur. Bu etkinlikte emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.”diye konuştu.

Konser sonrası bir açıklama yapan etkinliğin mimarlarından Şef Furkan Üstündağ da yaptığı açıklamasında “ Bu gün çok güzel bir konser için bir araya geldik. Özel Üstün Kent Orkestrası olarak, Antalya Gönüllüler Korosu ile birlikte SMA hastası Deniz Elmas için bir konser verdik. Bu konserimizde bir çok paydaşımız var. Elini taşın altına sokan birçok kurum ve dernek var. Bu nedenle, Antalya Büyükşehir Belediyemize, Kemer Belediyemize, Konyaaltı Belediyemize, MUZSAN Federasyonuna, TEEYAD ve KETOB Derneklerine, TAÇ Kolejine, Muratpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne çok teşekkür ediyoruz. Amacımız bağış kampanyasında % 23'ü kalan SMA hastası Deniz Bebek için bir farkındalık yaratmak. Bu konser sırasında insanları Deniz Bebeğin sosyal medya hesapları konusunda bilgilendirmekti ve oradan yapabilecekleri bağış konusunda bilgilendirmek. “diye konuştu.

Gecenin sonunda Kemer'den gelen Nilsu Çekmen'de yaptığı bir resmi en çok bağış yapan kişiye takdim ederken, geceden sonra @ deniz_sma_ adlı İnstagram hesabına yoğun katılım olduğu gözlendi.

Bu sitede çerezler kullanılmaktadır. Sitede gezinmeye devam ederek çerezlerimizin kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi