KEMER BELEDİYESİNDEN YAYLA YOLLARINA ASFALT

Kemer Belediyesi, ilçe genelinde yıllardır kangren haline gelen yayla yollarında asfaltlama çalışması yapıyor.
Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Ulupınar Mahallesi Dağdibi mevkisinde yaklaşık 25 yıldır bozuk olan yolların asfaltlama çalışmasını yerinde inceledi.
Başkan Topaloğlu'na, Belediye Başkan Yardımcıları Emin Gül ve Baki Yalın ile Ulupınar Mahalle Muhtarı Habip Altınkaya'da eşlik etti.
Dağdibi mevkisindeki vatandaşların yol talebi Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu'nun devreye girmesiyle çözüme kavuşuyor.
Söz konusu alanda başlatılan yol çalışması sırasında belediye personelinden bilgi alan Başkan Topaloğlu, yaptığı açıklamada, yayla yollarının yıllardır kangren haline geldiğini söyledi.
Topaloğlu, vatandaşların yol talebini hızlı şekilde değerlendirdiklerini belirterek, belediye olarak çalışmalarını yaptıklarını ve ihaleye çıktıklarını ifade etti.
Ulupınar Mahallesi Dağ Dibi mevkisindeki 25 yıllık yol sorununu çözmek için çalışmalara başladıklarına değinen Topaloğlu, “Dağdibindeki vatandaşlarımız artık rahat bir nefes alacak. Tozdan ve çamurdan kurtulacak. Buradan sonra Yayla Kuzdere'de asfaltlama çalışmasına başlayacağız. Daha sonra da yapımı devam eden yeni sanayi sitesinde asfaltlama işlemlerine başlayacağız. Arkasından Göynük mahallesinde bir yer var. Çamyuva Mahallesinde Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın yaptığı günübirlik alanın önünde bir asfaltlama çalışması yapacağız. Halkımızın daha rahat ve güvenli şekilde gidip gelebilsin diye çalışıyoruz. Kemerimize hayırlı olsun.” dedi.
Kemer Belediye Başkan Yardımcısı Baki Yalın ise Ulupınar Mahallesi sakinlerinin uzun yıllardır beklediği yol hizmetini ayaklarına kadar getirdiklerini ve en kısa zamanda yol çalışmasını tamamlayıp halkın hizmetine sunacaklarını kaydetti.
Ulupınar Mahalle Muhtarı Habip Altınkaya da Ulupınar Mahallesi Dağ Dibi mevkisinde yolların uzun yıllardır bozuk olduğuna dikkat çekerek, “25 yıl önce yapılan asfalt artık kullanılamaz hale gelmişti. Buradaki vatandaşlarımızdan da çok şikayet alıyorduk. Konuyu belediye başkanımızla görüştük ve hemen ilgilendi. Buradaki vatandaşlarımız yol çalışması tamamlanınca tozdan ve çamurdan kurtulacak. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” diye konuştu.
Dağdibi mevkisinde yaşayan Ali Arslantaş da yapılan yol ve asfaltlama çalışmasını yıllardır dört gözle beklediklerini dile getirerek, kendilerinin güvenle yoldan gidip gelebilmeleri için çalışan Başkan Topaloğlu'na teşekkür etti.
Vatandaşlardan Ergün Altunterim, “Yıllardır bozuk olan yolumuz artık yapılıyor. Tozdan dolayı sürekli araçlarımız arıza yapıyordu. Yolumuz yapıldıktan sonra rahatça gidip gelebileceğiz. Yolumuzun yapılmasında emeği geçen başkanımıza ve ekibine teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.
Musa Ilgaz, yapılan çalışmalardan oldukça memnun olduklarını belirterek, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu'na teşekkür etti.
Mehmet Ilgaz ise doğup büyüdüğü yerde yıllardır yollarının bozuk olduğunu ve artık yollarının yapılacağını aktararak, desteklerinden dolayı Başkan Topaloğlu'na teşekkür ettiğini kaydetti.

Bu sitede çerezler kullanılmaktadır. Sitede gezinmeye devam ederek çerezlerimizin kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi