Üniversiteli Oldular Kemer Belediyesine Teşekkür Ettiler

Üniversiteli Oldular Kemer Belediyesine Teşekkür Ettiler..

Üniversiteye hazırlanan öğrencilere ücretsiz kurs merkezi açan Kemer Belediyesi, öğrencilerin ve velilerin takdirini kazanıyor.

Emekli öğretmen olması dolayısıyla eğitime çok önem veren Başkan Topaloğlu, ‘Eğitim varsa gelecek var' sloganıyla öğrencilere yatırım yapmaya devam ediyor.

Öğrencilere yaptığı yatırımların karşılığını öğrencilerin istedikleri üniversiteleri kazanmasıyla alan Başkan Topaloğlu, eğitimin olmadığı hiçbir yerde başarının olmayacağını da ispatlamış oldu.

Ahmet Erkal Destek Eğitim Kurs Merkezi'nde ücretsiz eğitim alan ve üniversite sınavında Uludağ Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği bölümünü kazanan Belgin Tamuçin, sınavda 8 bin 500'üncü sırayı kazandığını söyledi.

Tamuçin, ilk başta kendisinin ders çalıştığını, daha sonra Ahmet Erkal Destek Eğitim Kurs Merkezinde ücretsiz eğitim almaya başladığını kaydetti.

Kurs merkezindeki öğretmenlerin sınavı kazanmamda büyük katkısı olduğunu ifade eden Tamuçin, “Kurs merkezindeki öğretmenlerimin bana kattığı bilgileri evde pekiştirmeye çalıştım. Bu sayede istediğim Uludağ Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği bölümünü kazandım. Daha önce Bursa'da yaşıyordum. Oradaki belediye başkanları öğrencilere bu kadar destek olmuyordu. Kemer'de bir belediyenin öğrencilerle bu kadar ilgilendiğini öğrencilere yönelik yaptığı hizmetleri gördüm. İlk başta belediyenin bir yerindeki eğitimin ne kadar kaliteli olabileceğini düşündüm ama içerisinde girip gördükten sonra çok kaliteli, bir eğitim verdiklerini gördüm. Bu konuda Kemer Belediye Başkanımız Necati Topaloğlu'na teşekkür ederim. Bundan sonraki süreçte de yanımızda olacağından eminim.” dedi.

Anne Saliha Tamuçin ise kızının hedefi olan Uludağ Üniversitesi'ni kazandığı için kendisiyle gurur duyduğunu söyledi.

Üniversiteyi kazanmasında kızı Belgin'in azminin önemli olduğunu ancak eğitim aldığı kurs merkezinin payının çok fazla olduğunu dile getiren Saliha Tamuçin, kurs merkezindeki öğretmenlere teşekkür etti.

Anne Tamuçin, kızı Belgin'i belediyenin kurs merkezine gönderdiği ilk zamanlarda fazla umutları olmadığını belirterek, “Belediye dershanesi olduğu için açıkçası çok güvenmiyorduk. Ama Belgin'in burada aldığı eğitimi gördükten sonra düşüncelerimiz değişti. Kardeşi de şu anda kurs merkezine gidiyor ve gözümüz kapalı gönderdik. Daha önce ben Antalya'da Kepez ilçesinde yaşıyordum ve böyle bir hizmet yoktu. Bu büyük bir belediye olduğu için olabilir. Ama burada bir belediye başkanının öğrencilerle bu kadar ilgilenmesini burada gördük. Desteklerinden dolayı Başkanımız Necati Topaloğlu'na teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Son yapılan üniversite sınavında Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Tarih Bölümünü kazanan Erkurt Kurt ise Ahmet Erkal Destek Eğitim Kurs Merkezinde yaklaşık 1 sene boyunca eğitim aldığını hatırlattı.

İlk başlarda kurs merkezine bazı tedirginlikle gittiğini ancak alanında uzman öğretmenlerin kendilerine yaklaşımını gördükten sonra fikrinin değiştiğini anlatan Kurt, başta Belediye Başkanı Necati Topaloğlu olmak üzere tüm öğretmenlere teşekkür etti.

-Başkanımdan aldığım güçle Kemer Belediyesini en iyi şekilde temsil edeceğim

Kurt, hayalindeki üniversite olan ODTÜ'yü kazandığı için mutlu olduğunu dile getirerek, “Tarih okumayı ve öğrenmeyi çok seviyorum. Bu bölümde yükselmek ve akademisyen olmak istiyorum. Çocukluğumdan bu yana Halil İnalcık ve İlber Ortaylı'ya hayranım. Onlar gibi bir profesör olmak istiyorum. Elde ettiğimiz başarının mimarı aslında biz değiliz. Adeta bizi baştan yenileyen Başkanımız Necati Topaloğlu ve öğretmenlerimizdir. Başkanımızın kurduğu kurumda eğitim almasaydım ne yapardım bilemiyorum. Belki barajı bile geçemezdim. Bundan sonraki süreçte başkanımdan aldığım güçle Kemer Belediyesini en iyi şekilde temsil etmek istiyorum.” diye konuştu.

Erkut Kurt'un annesi Döne Kurt, maddi ve manevi olarak öğrencilere destek olan Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu'na teşekkür ederek, oğlunun her şeyi en iyi şekilde başaracağından emin olduğunu kaydetti.

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu da yaptığı açıklamasında, “Kemer Belediyesi olarak öğrencilere ve eğitme yaptığımız yatırımlarımızın karşılığını alıyoruz. ‘Eğitim varsa gelecek var' sloganıyla hareket ediyoruz. Öğrencilerimiz için açtığımız ücretsiz kurs merkezinde birçok başarı elde edildi. Çocuklarımız istedikleri bölümleri kazandı. Bizler de bununla gurur duyuyoruz. Sınavı kazanan öğrencilerimizi ve ailelerini tebrik ediyor, kurs merkezindeki öğretmenlerimize teşekkür ediyorum. Eğitime yaptığımız katkılar artarak devam edecek.” diye konuştu.

Bu sitede çerezler kullanılmaktadır. Sitede gezinmeye devam ederek çerezlerimizin kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi