VATANDAŞLAR KEMER’DEKİ ÇALIŞMALARI DEĞERLENDİRDİ

Türkiye'nin en önemli turizm potansiyelleri arasında yer alan Kemer'deki vatandaşlar, Kemer Belediyesi'nin yaptığı çalışmaları değerlendirdi.
Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu'nun verdiği sözleri ve Kemer'e kazandırdığı hizmetleri anlatan vatandaşlar, yapılan çalışmalardan oldukça memnun olduklarının altını çizdi.
35 yıldır Kemer'de yaşayan Dinçer Eski, son iki yıldır Kemer'de büyük değişim yaşandığını belirterek, yapılan parklar ve çay bahçelerini çok beğendiğini, Belediye Başkanı Topaloğlu'ndan çok memnun olduğunu kaydetti.
Vatandaşlardan Fevziye Özer ise Başkan Topaloğlu'nun başkan seçildiği günden itibaren söylediklerini kısa zamanda gerçekleştirebileceğini ilk başta düşünmediğini ifade ederek, “Bu kadar kısa zamanda güzel hizmetler yaptı. En güzel yaptığı işlerden birisi de yapılan parklar. Düşündüğümden çok daha çabuk bitirildi. Kültürel olarak da koro çalışmaları ve sanatsal çalışmalarını çok takdir ediyorum. 20 yıldır çay içebileceğimiz bir çay bahçesi yoktu. Deniz Kafeyi yaptığı için çok teşekkür ediyorum. Çok memnunum.” dedi.
Mehmet Koksa da daha önce belediye çalışanlarının 3-4 ay maaşını alamadığını hatırlatarak, “Artık ayın 3'ü olduğunda paralar hesaba yatıyor. Ben buna şahidim. Pazar yerleri ve parklar yapılıyor. Daha önce bunları o kadar para olmasına rağmen kimse yapmadı. Demek ki yapılabiliyormuş. Su baskınlarını önlemek amacıyla drenaj çalışmaları da yapılıyor. Güzel plajlar yapılıyor. Bir tek Kındıl sahili projesi kaldı. Orayı da yapsalardı çok güzel olacaktı.” diye konuştu.
Sevim Özer de Kemer'de 12 ay yaşayan insanların faydalanabileceği ortamların daha önce çok kısıtlı olduğuna değinerek şunları anlattı:
“Benim gördüğüm kadarıyla insanların bu ortamlara ulaşması çok zordu. İnsanların rahatlıkla denize girebileceği bir alan yoktu. Rahatlıkla çay içebileceğiniz bir yer yoktu. Necati Topaloğlu göreve geldiği zaman insanların ekonomisini zorlamayan nezih bir kafe yaptı. Bunun dışında eğitim mekanları, spor ve sanatsal faaliyetlerin olduğu yerler oluşturuldu. Koro çalışmaları başladı. Özel çocuklara folklor çalışmaları başladı. Belediye bünyesinde yapılan bu çalışma çok iyi. Çünkü onlar özel çocuklarımız. Arslanbucak mahallesinde pazar yeri yapıldı. Tertemiz ortamda alışverişimizi yapıyoruz. Gittiğimiz yerlerde Necati Topaloğlu'nu görebiliyorum. İnsanlarla diyaloğa giriyor. Bu insanlar için çok önemli ve değerli bir şey. Emeklerinden dolayı kendisine çok teşekkür ediyorum.”

Bu sitede çerezler kullanılmaktadır. Sitede gezinmeye devam ederek çerezlerimizin kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi